Bankowość offshore

Banki działające w jurysdykcjach offshore oferują rozwiązania niedostępne w ramach oferty bankowej na terytorium UE – poniżej prezentujemy najpopularniejsze rozwiązania:

Anonimowe konto bankowe

Z różnych względów (np. bezpieczeństwa) ważnym może być możliwość zachowania anonimowości dla zgromadzonych na rachunku środków. Niestety, współczesne regulacje – przykładowo CRS ( standard automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania który wymaga zgłaszania i gromadzenia informacji dotyczących rezydencji podatkowej klientów instytucji w finansowych).

W oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie możemy zaoferować Państwu anonimowe konto bankowe dla spółki działającej w oparciu o udziałowców nominowanych, z systemem bankowości internetowej (oraz kartą) w jurysdykcji o wysokim poszanowaniu prywatności.

Warto również podkreślić, że dodatkową korzyścią z powyższego rozwiązania jest fakt, że również niektóre spółki europejskie nie podlegają opodatkowaniu w danym państwie, dopóki prowadzą działalność POZA granicami kraju siedziby.

Podkreślamy jednocześnie, że banki zwykle wymagają, aby na koncie umieszczony został depozyt początkowy, tak by mogli Państwo otrzymać  kartę debetową zaraz po otwarciu konta.

Szwajcarskie konto bankowe

Bankowość szwajcarska stanowi doskonale zrównoważone rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność, zachowując jednocześnie najwyższy stopień bezpieczeństwa złożonych depozytów

Konto bankowe w Szwajcarii można otworzyć w swoim własnym imieniu lub dla istniejącej spółki.
Według Państwa życzenia Kancelaria może też utworzyć dla Państwa nową Spółkę, dla której założone zostanie następnie konto w Szwajcarskim banku.

Anonimowa karta bankomatowa

Niektóre banki działające na terytorium UE oferują usługę anonimowej karty bankomatowej.
Środki pieniężne na Państwa bezimiennej karcie ATM mogą być doładowywane za pomocą przelewu bankowego lub przelewu Western Union przez każdą osobę. Stan środków na karcie można sprawdzić również online.

Karty takiej można używać podobnie jak karty kredytowej do wykonywania transakcji realizowanych przez Internet lub na zamówienie mailowe/telefoniczne. Karty te przyjmowane są przez wszystkich akceptantów  wszędzie tam, gdzie przyjmowane są płatności dokonywane poprzez Visa. Karta jest akceptowana w każdym bankomacie z logo Plus lub Visa.

Zaznaczyć jednak należy, że maksymalna kwota dziennej wypłaty gotówki za pomocą karty to 3.000 EUR. Maksymalna kwota jednej transakcji dokonywanej za pomocą przeciągnięcia karty przez czytnik to 300 EUR, jednakże prawie w każdym przypadku możliwe jest dokonywanie kilku transakcji z rzędu za pomocą tej samej karty.  

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami.
Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu:  +48 608 136 363
Email:

Zapraszamy również do skorzystania z wirtualnych spotkań!

Wirtualne spotkanie